Pomohli nám

Tuto stránku jsme otevřeli pro všechny ty spřízněné duše, které v těchto nejistých a pohnutých časech nemyslí jen na sebe, ale i na ty ostatní, a snaží se všelijak nás podpořit v tom co děláme, to je v péči o ty v naší společnosti nejzranitelnější, o seniory.

 

První vlna epidemie nás všechny zaskočila tak trochu nepřipravené. O to dojemnější pak bylo sledovat naše zaměstnance, jak se všichni semknuli v jedno těleso a každý se snažil nějak přispět k řešení vzniklé situace. Ti, co zvládali umění šití na šicím stroji, se okamžitě chopili díla a začali šít látkové roušky. Někteří pak stříhali a žehlili, jiní zas donesli látky, šňůrky, gumičky či nítě. Do výroby roušek se zapojili i šikovnější uživatelky. Šilo se v práci, někteří šili i doma, ale stále to nestačilo.

Najednou se nám ale začali ozývat i lidé zvenčí, kteří nám začali už ušité roušky zcela nezištně nosit. A tak jsme mohli rouškami vybavit nejen personál, ale i naše uživatele. Dostali jsme i dezinfekci na ruce i na plochy, a dokonce i finanční dar.

MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME

a alespoň touto cestou bychom Vám všem chtěli vyjádřit svůj vděk.

A tady jsou jména, která určitě stojí za to si zapamatovat:

Bulavová Silvie, Pelgřimová Anna, Vaňková Martina, Betíková Marie, Betíková Marie (dcera), Švedová Regina, Smiejová Alexandra, Minarčík Jan, Szeflerová Světlana, Onderková Jana, Bonczková Regina, Morcinková Marie, MUDr. Smetanová Helena, Juríková Martina, Manželé Hermanovi, Manželé Vozňákovi

Regionální knihovna Karviná, Apoštolská církev Havířov, DF Partner s.r.o., Statutární město Karviná, MK PZKO Karviná-Ráj,

2. Karwińska Drużyna Harcerska Wielka Niedźwiedzica, Vězeňská služba České republiky Věznice Karviná, Korso Karviná, AmpluServis, a.s.

a spousta našich zaměstnanců, kteří šili roušky ať už v práci nebo doma pro sebe, pro rodiny, pro své kolegy i naše uživatele.

Děkujeme nadšeným dámám ze Studia Oriflame Karviná - paní Szkatulové a celému týmu děvčat - které našim zaměstnancům darovaly krémy na ruce. I to je v dnešní době opravdu zapotřebí. 

Děkujeme skupině dobrovolníků z facebookové skupiny Pražská pomoc a Ostravským motorkářům "Harlejáři" za dodanou dezinfekci a roušky. 

Obrovské díky patří také všem, kteří v tuto těžkou dobu podporují naše seniory a posílají dopisy, přáníčka, ručně malované obrazy i obrázky, fotografie svých mazlíčků apod...

Vážíme si úžasné spolupráce s Dobrovolnickým centem ADRA, zastoupeným koordinátorkou pro dobrovolnictví v Karviné p. Žanetou Urbańskou, a všech dobrovolníků, kteří ve zdravých časech navštěvovali (a věřím, že brzy zase budou) naše seniory, dále s Gymnáziem Karviná, p.ose zástupkyní ředitele Mgr. Monikou Brzou, která doslova dýchá pro naše seniory 😊. Píší nám spřízněné duše p. Majka Podiuková, p. Eva Rytířová, žáci Evka, Jenda, Jarka, Tonda, Hermínka a mnoho dalších úžasných lidi.

Za zaměstnance našeho Domova mohu  říci, že nás ta nezištnost a spontánnost, mnohdy neznámých lidí, dojímá a hřeje u srdce stejně jako naše seniory. Nenapadá mě lepší příměr, než že „v nouzi poznáš přítele“.

Velký dík patří i fanouškům karvinského fotbalu "Ultras Karviňáci", kteří uspořádali sbírku a zakoupili pro naše seniory minerálky, džusy, kávy, čaje a sladkosti. Je fajn vědět, že v tom nejsme sami. Díky moc za všechny naše seniory!

https://www.facebook.com/UltrasKarvina/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARAYFPy2T7YC7tUAUoFWZ5GVnENvIuMsq6HqAgqQl-Agun8_T7gd3KjATscIW1kCGHQ9VCMPlFfasWFK

Ultras Karviňáci