Různé informace

UPOZORNĚNÍ

Z preventivních důvodů byla zpřísněna protiepidemická opatření na oddělení DZR-B. Na tomto oddělení nejsou možné návštěvy

až do 6. října 2021. 

Pro bližší informace se můžete telefoncky obrátit na pracovníky oddělení a na sociální pracovnici. 

Děkujeme za pochopení.

 

 ***** 

 

VÁŽENÍ A MILÍ PŘÍZNIVCI NOVÉHO DOMOVA

Dovolujeme si na Vás obrátit s velkou prosbou o jednorázový finanční dar v jakékoliv výši pro seniory z našeho Domova. Naši senioři mají za sebou rok bez kultury a jiných zážitků, a taky měsíce bez fyzického kontaktu se svými nejbližšími. Proto se snažíme udělat jim radost a splnit jejich přání uspořádáním koncertu jejich oblíbené kapely DUO JAMAHA z TV ŠLÁGR. Jejich honorář je však 30.000 Kč, což je pro nás finančně nedostupné. Snažíme se proto oslovovat všechny, kdo mají své srdce na dlani, s prosbou o nějaký příspěvek pro splnění alespoň jednoho snu našich klientů.

Společnostem nebo jiným firmám můžeme nabídnout reklamu na našich facebookových i webových stránkách.

Svůj finanční dar můžete poslat na náš účet č. 58238791/0100 s uvedením do poznámky "Duo Jamaha", nebo ho také můžete vložit hotově přímo u nás na pokladně. Nabízíme také možnost uzavřít s námi Darovací smlouvu pro tento účel.

Pro více informací můžete kontaktovat Mgr. Helenu Waclawikovou, tel. 737 645 394, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme, že se naší prosbou zabýváte a Vaši podpory si nesmírně vážíme. 

 

*****

  

Sledujte naše facebookové stránky:

 Nový domov, příspěvková organizace | Facebook

 

*****

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVY

Návštěvy osob v našem Domově se řídí Mimořádným opatřením MZ ČR č. 14597/2021-3 ze dne 7. června 2021 a č. 1595/2021-6 ze dne 2. července 2021, jejichž úkolem je zabezpečit bezpečný průběh návštěvy.

Návštěva je možná za těchto podmínek: 

  • osoba absolvovala nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem a doloží o tom doklad
  • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad
  • osoba absolvovala nejdéle před 72 hodinami povinné testování u zaměstnavatele (a to i samotestem) s negativním výsledkem a doloží o tom potvrzení od zaměstnavatele nebo podepíše čestné prohlášení
  • osoba na místě podstoupí vlastní preventivní antigenní test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2, který je určen pro sebetestování a výsledek bude negativní

Na antigenní test je možné se objednat i přímo v našem Domově, a to u vedoucí nebo sociální pracovnice dané služby. Testování u nás se řídí Mimořádným opatřením MZ ČR č. 47828/2020-29 ze dne 28. 5. 2021, na základě kterého můžeme bezplatně návštěvu testovat maximálně 1x za 7 dní, a to za předpokladu, že v této době nebyla daná osoba testována jinde. Test je možné provézt častěji, avšak za úhradu 201 Kč.

  • Návštěva bez testu je možná, pokud zájemce v době 180 dnů přede dnem návštěvy prodělal onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad

 Návštěva je dále možná po předložení: 

  • certifikátu o ukončeném očkování proti onemocnění Covid-19, přičemž od aplikace druhé dávky uplynulo nejméně 14 dní
  • certifikátu o ukončeném očkování proti onemocnění Covid-19 u jednodávkové vakcíny, přičemž od očkování uplynulo neméně 14 dní

Při vstupu do Domova si vydezinfikujte ruce a po celou dobu návštěvy mějte zakrytá ústa a nos respirátorem třídy FFP2 bez výdechového ventilu.

U recepce budete vyzváni k vyplnění Čestného prohlášení o tom, že jste v poslední době nepřišli do styku s COVID pozitivní osobou a nemáte žádné příznaky tohoto onemocnění. 

Čestné prohlášení je také možné si stáhnout "zde" a předem si ho vyplnit.

Návštěva je možná v počtu max. 2 osoby. Na jednu návštěvu ve vnitřních prostorách Domova je vyhrazena cca 1 hodina. Pokud je to možné, využijte pro svou návštěvu venkovní prostory Domova, kde návštěva není časově omezená. Po celou dobu návštěvy mějte prosím nasazen respirátor a dodržujte odstup.

 

Děkujeme, že dodržujete všechna nastavená opatření. Chráníte tak především zdraví svých blízkých a přispíváte tak k tomu, že návštěvy v našem Domově je možné realizovat.

 

Vedení Domova

  

*****

PRAVIDLA PRO VYCHÁZKY UŽIVATELŮ

Mimořádné opatření MZ ČR č. 14599/2021-1 z 6. dubna 2021bylo zrušeno, tudíž vycházky uživatelů mimo zařízení nejsou ničím limitovány. Uživatel během vycházky musí jen dodržovat všechna platná epidemiologická opatření pro pohyb venku, tj. nošení respirátoru třídy FFP2 nebo KN95 v uzavřených prostorách atd.

 

 

   ***** 

 Zvýšení  úhrady za bydlení

Od 1. ledna 2021 dochází ke zvýšení úhrady za bydlení podle druhu obývaného pokoje. Bližší informace najdete "zde"  a v záložce "Ceník (sazebník úhrad)"

   ***** 

 

 

Kontaktní osoba, která Vám odpoví na případné dotazy k současné situaci v Domově:

Mgr. Helena Waclawiková, vedoucí pro kvalitu a sociální práci, tel. č. 734 645 394.

Informace budou podávány v době od 9,00 hod. do 17,00 hod.

 

 

Kontaktní formuláře a Žádosti o poskytnutí sociální služby

Zasílejte e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nebo pošlete poštou na adresu:   Nový domov, příspěvková organizace

                                                           U Bažantnice 1564/15

                                                           Nové Město

                                                           735 06 Karviná