Různé informace

*****

 Pravidla pro návštěvy

 

S ohledem na závažnost epidemické situace a s přihlédnutím k nepříznivému vývoji situace v okrese Karviná jsme se rozhodli přistoupit ke zpřísnění opatření pro návštěvy našeho Domova, což nám umožňuje i Mimořádné opatření č. MZDR 14597/2021-5/MIN/KAN, které nám dovoluje stanovit v případech hodných zřetele organizační opatření i jinak, stejně tak jako nastavit další režimová opatření. Tomuto zpřísnění podmínek pro návštěvy jsme dali přednost před celkovým uzavřením celého Domova.

Podmínky pro absolvování návštěvy pro neočkované osoby:

  • Návštěva je možná pouze pokud osoba absolvovala nejdéle před 72 hod. RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad.

 

Podmínky pro absolvování návštěvy pro osoby plně očkované, osoby očkované alespoň 1. dávkou  a osoby, které prodělaly onemocnění covid-19:

  • Návštěva je možná pouze pokud osoba absolvovala nejdéle před 24 hod. antigenní test na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 nebo před 72 hod. RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad.
  • Návštěva je možná pokud osoba podstouí na místě samotestování doneseným testem, a to s negativním výsledkem. Provedený test zkontroluje pracovník recepce.

V pondělí až pátek v čase od 13:00 do 14:00 hod. je možné po předchozím objednání absolvovat POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-19 přímo v našem Domově, avšak za úhradu 201,- Kč. V případě zájmu o testování v našem Domově je třeba se předem domluvit s vedoucí služby nebo sociální pracovnicí dané služby. Počet námi prováděných testů je omezen.

  • Děti do 12 let mohou přijít na návštěvu pouze s potvrzením o absolvování antigenního nebo RT-PCR testu s negativním výsledkem, případně na místě absolvují samotestování.
  • Dětí nad 12 let mohou přijít na návštěvu pouze s potvrzením o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem. 

 

  • Návštěva je možná pouze v počtu max. 2 osoby
  • Na jednu návštěvu ve vnitřních prostorách Domova je vyhrazena cca 1 hodina, přičemž se po celou dobu zdržujte POUZE na pokoji navštěvovaného
  • Pokud je to možné, využijte pro svou návštěvu venkovní prostory Domova, kde návštěva není časově omezená.

 

Po CELOU DOBU návštěvy mějte prosím NASAZEN RESPIRÁTOR

a dodržujte odstup!

V případě nedodržování výše stanovených pravidel, může být pro příště vstup do Domova znemožněn.

 

Děkujeme, že dodržujete všechna nastavená opatření. Chráníte tak především zdraví svých blízkých a přispíváte tak k tomu, že návštěvy v našem Domově je vůbec možné realizovat.

Vedení Domova

*****

Sledujte naše facebookové stránky:

 Nový domov, příspěvková organizace | Facebook

 

 *****

 

  

Kontaktní osoba, která Vám odpoví na případné dotazy k současné situaci v Domově:

Mgr. Helena Waclawiková, vedoucí pro kvalitu a sociální práci, tel. č. 734 645 394.

Informace budou podávány v době od 9,00 hod. do 17,00 hod.

 

 

Kontaktní formuláře a Žádosti o poskytnutí sociální služby

Zasílejte e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nebo pošlete poštou na adresu:   Nový domov, příspěvková organizace

                                                           U Bažantnice 1564/15

                                                           Nové Město

                                                           735 06 Karviná