Akce

Účastnili jsme se projektu Ježíškova vnoučata

V posledních dvou měsících minulého roku měli naši uživatelé příjemné starosti! Náš Nový domov, příspěvková organizace se zapojil do celorepublikového projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Opuštění senioři, které nikdo nenavštěvuje, přemýšleli, jaký dárek by si přáli. Většinou říkali, že nic nepotřebují, ale ve spolupráci se zaměstnanci nakonec vymysleli i originální dárky, které jim opravdu udělaly radost. Jednalo se například o návštěvu cukrárny, šachy, teplé boty či projížďku na Harley Davidson. Ta se uskuteční až na jaře za příhodnějšího počasí, ale dárkový poukaz na projížďku má náš klient pečlivě uschován. Dalším přáním byla fotografie s vlastnoručním podpisem známého herce pana Topffera, jehož je jedna naše klientka obdivovatelkou. Velkou radost nám rovněž udělaly televize pro naše klienty.

 foto Jekova vnouata

 

Všem dárcům mooooooc děkujeme.

 

Televizní vysílání v pořadu Události v regionech

Dne 16.1.2018 navštívila náš Nový domov, příspěvková organizace Česká televize. Natočila krátký dokument o tom, jak plánujeme letos rozšířit pavilon D o další pokoje, jak vedeme evidenci žadatelů o službu, atd. Shlédnout můžete dokument (začátek v  minutě 3:20) zde.

VZPOMÍNKOVÁ TERAPIE

„Staří lidé jsou nesmírnou studnicí poznatků o minulosti, a pokud jim dáme šanci, většina z nich se o tento nashromážděný poklad velice ráda podělí.“