Základní informace

*****

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVY

Návštěvy osob v našem Domově se řídí Mimořádným opatřením MZ ČR č. 14597/2021-2, jehož úkolem je zabezpečit jejich bezpečný průběh. Pravidla jsou následující: 

  • Návštěva je možná pouze po absolvování POC testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, nebo RT-PCR vyšetření s negativním výsledkem. Tento test nebo vyšetření nesmí být starší 48 hodin a zájemce o návštěvu je povinen doložit o tom doklad.
  • Návštěva bez testu je možná, pokud zájemce v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělal onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad.
  • Návštěva je dále možná po předložení certifikátu MZČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.
  • V pondělí až pátek v čase od 13:00 do 14:00 je možné po předchozím objednání absolvovat POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-19 přímo v našem Domově.
  • V případě zájmu o testování v našem Domově je třeba se předem domluvit s vedoucí služby nebo sociální pracovnicí dané služby. Počet námi prováděných testů je omezen.
  • Při vstupu do Domova si vydezinfikujte ruce a po celou dobu návštěvy mějte zakrytá ústa a nos respirátorem třídy FFP2 bez výdechového ventilu.
  • U recepce Vám rovněž bude změřena teplota a budete vyzváni k vyplnění Čestného prohlášení o tom, že jste v poslední době nepřišel do styku s COVID pozitivní osobou. Pokud Vaše teplota bude přesahovat 37,0° C nebo pokud budou zjištěny jiné příznaky nemoci COVID-19, nebude návštěva povolena. 
  • Čestné prohlášení je také možné si stáhnout "zde" a předem si ho vyplnit.
  • Návštěva je možná v počtu max. 2 osoby. Na jednu návštěvu ve vnitřních prostorách Domova je vyhrazena cca 1 hodina. Pokud je to možné, využijte pro svou návštěvu venkovní prostory Domova, kde návštěva není časově omezená. Po celou dobu návštěvy mějte prosím nasazen respirátor a dodržujte odstup.

 

Děkujeme, že dodržujete všechna nastavená opatření. Chráníte tak především zdraví svých blízkých a přispíváte tak k tomu, že návštěvy v našem Domově je možné realizovat.

 

Vedení Domova

  

*****

PRAVIDLA PRO VYCHÁZKY UŽIVATELŮ

Mimořádné opatření MZ ČR č. 14599/2021-1 z 6. dubna 2021bylo zrušeno, tudíž vycházky uživatelů mimo zařízení nejsou ničím limitovány. Uživatel během vycházky musí jen dodržovat všechna platná epidemiologická opatření pro pohyb venku, tj. nošení respirátoru třídy FFP2 nebo KN95 v uzavřených prostorách atd.

 

   ***** 

 Zvýšení  úhrady za bydlení

Od 1. ledna 2021 dochází ke zvýšení úhrady za bydlení podle druhu obývaného pokoje. Bližší informace najdete "zde"  a v záložce "Ceník (sazebník úhrad)"

 

  *****

 

 

Kontaktní osoba, která Vám odpoví na případné dotazy k současné situaci v Domově:

Mgr. Helena Waclawiková, vedoucí pro kvalitu a sociální práci, tel. č. 734 645 394.

Informace budou podávány v době od 9,00 hod. do 17,00 hod.

 

 

Kontaktní formuláře a Žádosti o poskytnutí sociální služby

Zasílejte e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nebo pošlete poštou na adresu:   Nový domov, příspěvková organizace

                                                           U Bažantnice 1564/15

                                                           Nové Město

                                                           735 06 Karviná

 

  

POSKYTOVANÉ SLUŽBY:

Domov pro seniory
s kapacitou 62 míst

Domov se zvláštním režimem
s kapacitou 129 míst

p2182531p2182578p2182548

Adresa:
U Bažantnice 1564/15
Nové Město, 735 06 Karviná

Ředitel:
Mgr. Daniel Rychlik, MBA, ředitel

Telefon:
59 63 486 51-2

Jak se k nám dostanete?

Vážka 2020

Zřizovatel:
Moravskoslezský kraj

moravskoslezsky kraj logo

28.října 117, 702 18 Ostrava
www.kr-moravskoslezsky.cz