Aktuality

*****

NOVÁ PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVY

Návštěvy osob v našem Domově se řídí Usnesením Vlády ČR ze dne 30.11.2020 č. 1264 a Doporučenými postupy č. 17/2020 a č. 14/2020 vydané MPSV ČR. Bližší informace najdete v níže uvedeném dokumentu. Prosíme o jeho důkladné prostudování a apelujeme o jeho striktní dodržování. Chráníte tak především zdraví svých blízkých.

 

"Desatero pravidel pro návštěvy"

 

  Děkujeme za pochopení

Vedení Domova

 

***** 

 

Vážení rodinní příslušníci našich uživatelů,

uvědomujeme si, že státem nařízená opatření jsou nepříjemná pro naše klienty, stejně jako pro Vás, jejich blízké, kdy všem chybí tolik potřebná komunikace.

Jak jste mohli zaznamenat v médiích, společnost Philip Morris ČR a.s. ve spolupráci s Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Nadací Charty 77 spustila, za přispění dalších partnerů (Mall.cz, Vodafone a deník BLESK), unikátní projekt „Tablet od srdce“. Díky němu a daru, který jsme skrze něj obdrželi, jsme spustili audiovizuální komunikaci prostřednictvím digitálního tabletu, který je nyní v našem zařízení k dispozici.

Tablet obsluhuje náš pracovník a je v provozu denně od 9:00 do 17:00 hod. Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu, nebo počítače přes aplikaci WhatsApp (https://www.whatsapp.com/download), Messenger nebo Skype. Tyto hovory a videohovory využívají internetové připojení. K dispozici je audio i video přenos.

Telefonní číslo tabletu, se kterým se můžete spojit výhradně prostřednictvím aplikace WhatsApp (na toto číslo nevolejte běžným telefonním hovorem, nikam se nedovoláte) se dozvíte u vedoucí služby nebo sociální pracovnice daného oddělení.

Náš pracovník po přijetí hovoru vyhledá Vašeho blízkého a bude asistovat při navázání komunikace. V případě, že se nedovoláte, pokusíme se Vám zavolat zpět po ukončení hovorů těch, kteří se dovolali před Vámi. Aby se dostalo na všechny, prosíme, respektujte maximální dobu hovoru 20 minut.

Věříme, že uvítáte a oceníte tuto možnost spojení s Vašimi blízkými.

 

Další tablety vybavené datovou kartou máme k dispozici díky Moravskoslezskému kraji, takže naše možnosti zprostředkovat Vám videohovor s Vašim nejbližším se rozšířily. Pokud chcete tuto možnost využít, obraťte se prosím na naše vedoucí služby nebo sociální pracovnice. Rádi Vám tuto službu zprostředkují. Respektujte však prosím maximální dobu hovoru, to je 20 minut. 

 

V souvislosti s uzavřením Domova obracíme se touto cestou na všechny rodinné příslušníky a opatrovníky s informací, že je možné svému nejbližšímu zanechat na recepci balíček s čímkoli, na co byl Váš blízký od Vás zvyklý. Rádi jim tento balíček předáme.

Jako způsob komunikace se svým blízkým je v této době nanejvýš vhodný i dopis nebo alespoň pohled s napsaným pozdravem. Rovněž je možné pro komunikaci využít e-mailové adresy vedoucích či sociálních pracovníků (viz kontakty). Ti Vaše vzkazy rádi vytisknou a předají vašemu blízkému. Přesto, že se snažíme našim uživatelům vzniklou situaci co nejvíce ulehčit a nějakým způsobem zpříjemnit, kontakt s jeho nejbližšími nejsme schopni nahradit. Dopis, ke kterému by se mohli kdykoli vrátit a znova si ho prohlédnout či přečíst je určitě cestou, jak se svými blízkými v současné době nejen udržet kontakt, ale i přinést jim kousek radosti.

Pohled či e-mail s pozdravem mohou našim uživatelům zaslat i dobrovolníci nebo i kdokoliv z Vás, kdo by chtěl v této době dát někomu kousek naděje a radosti. Adresa Domova je: Nový domov, příspěvková organizace, U Bažantnice 1564/15, Nové Město, 735 06 Karviná. E-mailové adresy najdete v sekci Kontakty.

Všem moc DĚKUJEME!

 

INFORMACE K SOUČASNÉ SITUACI:

  1. Průběžně sledujeme všechny informace a doporučení a v případě potřeby jsme ve spojení s KHS a s naším smluvním lékařem
  2. Máme připravený plán preventivních opatření, která postupně zavádíme do praxe
  3. Máme zpracovaný plán krizových opatření v případě karantény
  4. V případě realizace krizových opatření bude provoz personálně zabezpečen
  5. Činnosti služby v případě krizového stavu budou zredukovány na minimální rozsah, avšak vždy s ohledem na aktuální stav našich uživatelů

 

 Dne 23. 4. 2020 bylo v našem Domově provedeno ošetření povrchů NANO technologií TiO2 , a to firmou NANO-APLIKACE pana Luďka Giebla. 

Funkční NANO - nástřiky TiO2  jsou novou technologií pro zvýšení úrovně ochrany před odolnými kmeny nebezpečných bakterií, virů a šířením infekcí. Zabíjí bakterie, viry a zabraňuje jejich dalšímu rozmnožování. Po ošetření ploch ztrácejí viry (bakterie…) schopnost se na povrchu uchytit. Jakmile se virus (bakterie…) dotkne ošetřeného povrchu funkčním nástřikem, je díky fotokatalýze okamžitě rozkládán na molekulární úrovni. Tato moderní technologie eliminuje riziko přenosu chřipky a dalších infekčních virových nákaz a je pro nás jednou z cest, jak vytvořit pro naše uživatelé i zaměstnance co možná nejbezpečnější prostředí. 

 

Kontaktní osoba, která Vám odpoví na případné dotazy k současné situaci v Domově:

Mgr. Helena Waclawiková, vedoucí pro kvalitu a sociální práci, tel. č. 734 645 394.

Informace budou podávány v době od 9,00 hod. do 17,00 hod.

 

 

Kontaktní formuláře a Žádosti o poskytnutí sociální služby

Zasílejte e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nebo pošlete poštou na adresu:   Nový domov, příspěvková organizace

                                                           U Bažantnice 1564/15

                                                           Nové Město

                                                           735 06 Karviná