Aktuality

S platností od 17. 11 2021 je na oddělení DZR-B vyhlášen

ZÁKAZ NÁVŠTĚV,

a to až do odvolání. Bližší informace získáte telefonicky přímo na oddělení, u vedoucí služby nebo sociální pracovnice. 

Děkujeme za pochopení.

Zároveň se obracíme k rodinám uživatelů na ostatních odděleních, aby striktně dodržovali veškerá nastavená opatření, a v případě jakýchkoliv, a to i drobných zdravotních problémů nebo kontaktu s jiným nemocným, návštěvu svého blízkého rozhodně odložili! Chráníte tak zdraví svých blízkých a pomůžete nám tím udržet náš Domov co nejdéle otevřený!

*****

 

NOVÁ pravidla pro návštěvy

 

S ohledem na závažnost epidemické situace a s přihlédnutím k nepříznivému vývoji situace v okrese Karviná jsme se rozhodli přistoupit ke zpřísnění opatření pro návštěvy našeho Domova, což nám umožňuje i Mimořádné opatření č. MZDR 14597/2021-5/MIN/KAN, které nám dovoluje stanovit v případech hodných zřetele organizační opatření i jinak, stejně tak jako nastavit další režimová opatření. Tomuto zpřísnění podmínek pro návštěvy jsme dali přednost před celkovým uzavřením celého Domova. Nová pravidla platí od 29. 11. 2021.

Podmínky pro absolvování návštěvy pro neočkované osoby:

  • Návštěva je možná pouze pokud osoba absolvovala nejdéle před 72 hod. RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad.

Podmínky pro absolvování návštěvy pro osoby plně očkované, osoby očkované alespoň 1. dávkou  a osoby, které prodělaly onemocnění covid-19:

  • Návštěva je možná pouze pokud osoba absolvovala nejdéle před 24 hod. antigenní test na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 nebo před 72 hod. RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad.

V pondělí až pátek v čase od 13:00 do 14:00 hod. je možné po předchozím objednání absolvovat POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-19 přímo v našem Domově, avšak za úhradu 201,- Kč. V případě zájmu o testování v našem Domově je třeba se předem domluvit s vedoucí služby nebo sociální pracovnicí dané služby. Počet námi prováděných testů je omezen.

 

  • Děti do 12 let mohou přijít na návštěvu pouze s potvrzením o absolvování antigenního nebo RT-PCR testu s negativním výsledkem.
  • Dětí nad 12 let mohou přijít na návštěvu pouze s potvrzením o absolvování RT-PCR testu s negativním výsledkem.

 

  • Návštěva je možná pouze v počtu max. 2 osoby
  • Na jednu návštěvu ve vnitřních prostorách Domova je vyhrazena cca 1 hodina, přičemž se po celou dobu zdržujte POUZE na pokoji navštěvovaného
  • Pokud je to možné, využijte pro svou návštěvu venkovní prostory Domova, kde návštěva není časově omezená.

 

Po CELOU DOBU návštěvy mějte prosím NASAZEN RESPIRÁTOR

a dodržujte odstup!

 

Děkujeme, že dodržujete všechna nastavená opatření. Chráníte tak především zdraví svých blízkých a přispíváte tak k tomu, že návštěvy v našem Domově je vůbec možné realizovat.

Vedení Domova

*****

Sledujte naše facebookové stránky:

 Nový domov, příspěvková organizace | Facebook

 

 

   ***** 

 Zvýšení  úhrady za bydlení

Od 1. ledna 2021 dochází ke zvýšení úhrady za bydlení podle druhu obývaného pokoje. Bližší informace najdete "zde"  a v záložce "Ceník (sazebník úhrad)"

   ***** 

 

 

Kontaktní osoba, která Vám odpoví na případné dotazy k současné situaci v Domově:

Mgr. Helena Waclawiková, vedoucí pro kvalitu a sociální práci, tel. č. 734 645 394.

Informace budou podávány v době od 9,00 hod. do 17,00 hod.

 

 

Kontaktní formuláře a Žádosti o poskytnutí sociální služby

Zasílejte e-mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nebo pošlete poštou na adresu:   Nový domov, příspěvková organizace

                                                           U Bažantnice 1564/15

                                                           Nové Město

                                                           735 06 Karviná