Historie

Nový domov, příspěvková organizace

je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje v odvětví sociálních věcí od 1. 1. 2003.

p2182566

Provoz zařízení byl zahájen v listopadu roku 1959.

Zařízení prošlo mnohými rekonstrukcemi a modernizacemi. Díky provedeným změnám došlo v zařízení ke snížení počtu vícelůžkových pokojů, na dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje. Celková kapacita domova byla z důvodu humanizace snížena v posledních letech z 241 na 166 míst. Cílem plánované humanizace zařízení je dosáhnout ubytování v jedno a dvoulůžkových pokojích s dostupným sociálním zařízením. Humanizací se značně zvýšil komfort bydlení pro uživatele a celá tato investiční akce byla plně financována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.
 
V rámci 55. narozenin zaměstnanci Domova, pro své uživatele, ale i širokou veřejnost připravili v souvislosti s tímto krásným jubilem spoustu zajímavých akcí, které byly rozloženy do celého letošního roku. (V průběhu celého roku byly veškeré aktivity, společenské události i činnosti směřovaly právě k tomuto krásnému výročí.) V dubnu proběhl Velikonoční jarmark, kde byly k prodeji výrobky uživatelů, květen se nesl v duchu dobrovolnické činnosti a náborem nových dobrovolníků. V červnu byla připravena první konference pro rodinné příslušníky na téma Senioři a pobytové sociální služby. Na podzim se organizace zúčastnila veletrhu sociálních služeb a také proběhl Den otevřených dveří. V listopadu se uskutečnila Vernisáž a byla otevřena nová galerie, kde jsou ke zhlédnutí dobové fotky zařízení včetně personálu a uživatelů. Závěr roku 2014 se nesl v duchu konference pro zaměstnance organizace.

Mnoho uživatelů i pracovníků vzpomíná, co se za ta dlouhá léta v zařízení změnilo, co je jinak, než bylo dříve. Jedno je ale v našich vzpomínkách společné. Snaha o co nejlepší kvalitu služeb pro naše uživatele.

Pro mnoho uživatelů mělo toto výroční ještě jedno překvapení a to, že v prvním čtvrtletí roku 2015 byla dokončena předposlední etapa modernizace a rekonstrukce budov, která uživatelům přinese nejen větší komfort bydlení ale také lepší a útulnější prostředí.