Jak se u nás žije

DARUJ KNÍŽKU S LÁSKOU

14. února se slaví Mezinárodní den darování knih, ale také svatý Valentýn. Můžete jen darovat knihu někomu ze svých přátel, koupit novou knihu a zanechat ji v čekárně u lékaře, anebo věnovat knihy některé příspěvkové organizaci. Zapomeňme na srdíčka, pojďme společně z lásky darovat knihu! Naši organizaci navštívila a darovala nám knížky paní ředitelka z Regionální knihovny v Karviné. V rámci předávání knížek si pro nás paní knihovnice připravily divadelní představení na téma „Křemílek a Vochomůrka - včelí rojení.“

A jak to vypadalo na živo se můžete podívat v následující reportáži: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000019164/karvinska-knihovna-darovala-sbirku-knih-seniorum-z-noveho-domova

kniha1

kniha2

kniha3

kniha4

kniha 5

PESTRÝ VYDAŘENÝ TÝDEN

Pro nepřízeň počasí jsme tento týden pojali filmově a tvořivě. Uživatelé shlédli nové filmy „Bezva ženská na krku“ a „Terroristka“ s oblíbenou Ivou Janžurovou. Našel se prostor pro vyrábění, kde byly uživatelky velice nápomocné. Jelikož bylo vidět, že je na denní místnosti veselo, projevil zájem pozdravit se s uživateli obyvatel z bytového domu a zahráli si společně oblíbené karty. Byl to opravdu pestrý a vydařený týden.

týden1  týden2

týden3  týden4

TVORBA VÁNOČNÍCH DEKORACÍ

Tak a jdeme na to: „ Řekla jedna z uživatelek.“ Dneska jsme oficiálně zahájili tvůrčí přípravu na letošní Vánoce. Kdo má volné ruce, má chuť a chce pomoci byl dnes vítán na denní relaxační místnosti. Samozřejmě u toho nechyběla dobrá káva, relaxační hudba a vtipné vyprávění všech  přítomných. I diváci jsou vždy vítání, to k tomu  patří.

vánoce1

vánoce2

VÁNOČNÍ POSEZENÍ S DOBROVOLNÍKY

Po roce tu máme opět tradiční, společné setkání dobrovolníků Adry s uživateli. Sešli jsme se společně v hojném počtu, spolu si zavzpomínali na celoroční setkávání a poseděli u dobrého občerstvení s kávou. Popovídali jsme si o adventu a vánočních zvycích.

Aktivizační pracovnice připravily šišky a pomůcky pro výrobu vánočních ozdob. Dobrovolníci pomáhali seniorům s výrobou, práce jim šla pěkně od ruky a výrobky se povedly.

K dobré náladě nám zahrál na kytaru pan Januszek. Čas strávený v příjemně tvůrčím a pohodovém duchu utekl velice rychle, ani se nám nechtělo odcházet domů.

Těšíme se na další příjemná setkávání.

 dobrov1   

dobrov2

dobrov3  

 dobrov5

dobrov41

 

NÁVŠTĚVA DOBROVOLNÍKA

Pravidelně každou středu přichází na oddělení DZR-A potěšit srce našich uživatelů svým zájmem, vlídným slovem a pohlazením dobrovolnice p. Jiřinka Uherková. Společně si povídají, hrají společenské hry a diskutují třeba na politická témata. Všude je pak slyšet smích a radost.

dobrovolnice