Jak se u nás žije

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Dne 11. 6. 2019 se uskutečnila zahradní slavnost v areálu našeho Domova k významnému 60. výročí jeho trvání. Této slavnosti se zúčastnili nejen naši uživatelé, ale i uživatelé z Domova Slunečnice Ostrava p. o., z Domova Březiny Petřvald p. o. a z Centra sociálních služeb z Českého Těšína. Nechyběli ani rodinní příslušníci našich uživatelů. Na všechny zúčastněné čekalo překvapení, a to vystoupení přípravného pěveckého sboru Permoník a také studentské kapely z karvinského gymázia. Po celém zahradním areálu Domova byly rozmístěny prodejní stánky s nejrůznějším občerstvením, kávou nebo i s konfekcí. Studenti z karvinského gymnázia, dobrovolníci z Adry nebo dobrovolníci z krajského úřadu nám byli nápomocni a věnovali se všem uživatelům. Všichni zúčastněni odcházeli s dobrou náladou a úsměvem na tváři a my jsme byli rádi, že nám počasí přálo a naše zahradní slavnost se opravdu vydařila. A všem účinkujícím i pomáhajícím touto cestou moc děkujeme!

A jak to u nás na slavnosti probíhalo se můžete podívat po kliknutí na tento odkaz: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000016434/zahradni-slavnost-noveho-domova-v-karvine 

 Slavnost1   Slavnost2

Slavnost3   Slavnost4

 Slavnost5   Slavnost6

ZAHRADNÍ TERAPIE - SÁZENÍ KVĚTIN

Společněš s uživatelkami oddělení DZR D1 a DZR D2 jsme v altánu na zahradě sázeli květiny do truhlíků. Zkusili jsme si zasadit voskovky, povídali jsme si o zahradničení a různých druzích květin.

Zahrada1

 

Rovněž na oddělení DS-A se uživatelky aktivně zapojily do sázení muškátů do truhlíků, které zdobí okna Nového domova. O tyto muškáty pak láskyplně pečuje jedna z uživatelek. Při této činnosti si uživatelky popíjely kávu a poslouchaly své oblíbené písničky. Zahradní terapie se jim velmi líbila.

Zahrada4

 

Muzikoterapie

V březnu nás opět navštívila Mgr. Vladimíra Gavlasová, profesionální muzikoterapeutka, která pro naše uživatele připravila muzicírování přímo na pokojích.

Muzikoterapie 

 Společenské hry – velká jídelna

Začátkem dubna jsme si ve velké jídelně zahráli různé společenské hry. Nechyběly kvízy, Člověče nezlob se, žolík, domino…

Společenské hry 

Láska kvete v každém věku – Valentýnské posezení

Láska