Jak se u nás žije

ROZLOUČENÍ S LÉTEM

Dne 18.9.2019 se velké jídelně konala akce s názvem „Rozloučení s létem“ a my jsme si pro naše uživatele připravili společnou Canisterapii s dětmi z MŠ Vilík. Paní Canisterapeutka se představila se třemi pejsky. Nejmladší se jmenoval Lóbanec a byl nejsmělejší. Všem rozdával na podrav pusinky. Děti nejdříve sbíraly odvahu, protože pejsci byli docela velcí, ale nakonec i s pomocí našich seniorů se velmi rychle všichni skamarádili. Akce byla velmi zdařilá všichni jsme si ji moc užili.

 

rozloučení1

rozloučení2

 

SOUTĚŽ "DOMOV PLNÝ ŽIVOTA"

Náš domov se opět přihlásil do velmi známé a prestižní Soutěže Domov plný života. Dalo by se říci, že už je to tradice. Této soutěže se účastníme už od roku 2007. Pro letošní rok bylo vybráno téma KRAJINA V NÁS A KOLEM NÁS – výtvarné zpracování oblíbeného místa libovolnou technikou. Způsob zpracování při využití papíru se mohl zaměřit na muchláž, koláž 3D, malbu, skládání apod. Vyhlašovatelem a garantem soutěže je, jako i v minulých ročnících, DTO CZ, s.r.o.  

Tvůrčí aktivita naše seniorky velmi bavila. Koláží jsme vytvořily beskydskou krajinu, okolí Hrčavy. Stříhaly jsme, lepily a mačkaly barevné papíry.  Dílo dokončila paní Marta Vitouchová pod vedením aktivizační pracovnice. Při této kreativní činnosti jsme se i hodně zasmály, a jako správné umělkyně jsme se pěkně ušpinily od barev a lepidel. V zápalu tvoření padlo dokonce i nějaké to neslušné slovíčko.

Soutěžní porota vyhlásí vítěze soutěže u příležitosti konání XXIII. ročníku kongresu Gerontologické dny Ostrava – 17. 10. 2019. Vyhlašovatel zveřejní rovněž tyto výsledky na internetu. A co říct závěrem? No přece držíme palce!!!

 Soutěž1      

Soutěž2

 

NÁVŠTĚVA PIVOVARU V KARVINÉ FRYŠTÁTĚ

Dne 27. 6. 2019 jsme si zpříjemnili teplé letní dny návštěvou pivovaru v Karviné Fryštátě. Součástí návštěvy byla i malá exkurze s ochutnávkou piva. Uživatelé byli usměvaví a v dobré náladě. Kromě pivovaru jsme navštívili i restauraci na náměstí, kde si každý objednal podle své chuti.

Pivovar1   Pivovar2

Pivovar4   Pivovar3

ZAHRADNÍ PÁRTY

25. červenec se v našem Domově zapíše do jedněch z nejlépe vydařených akcí na zahradě ND,p.o. – pod názvem ZAHRADNÍ PÁRTY……a to doslova a do písmene. S živou hudbou, nealkoholickými pitím ve formě koktejlů a spousty osvěžujícího melounu bylo neustále k dispozici. V tomto duchu se nachystala veselá výzdoba, která k letní party patří. A jako bonus – nás opět navštívila TV POLAR, aby nám toto vše zdokumentovala. Nebylo již kousek místa k posezení a skromný parket byl zaplněn bujarými tanečníky. No co k tomu dodat…….

párty1

párty2

párty3 

párty4 

ZAHRADNÍ TERAPIE - SÁZENÍ KVĚTIN

Společněš s uživatelkami oddělení DZR D1 a DZR D2 jsme v altánu na zahradě sázeli květiny do truhlíků. Zkusili jsme si zasadit voskovky, povídali jsme si o zahradničení a různých druzích květin.

Zahrada1

 

Rovněž na oddělení DS-A se uživatelky aktivně zapojily do sázení muškátů do truhlíků, které zdobí okna Nového domova. O tyto muškáty pak láskyplně pečuje jedna z uživatelek. Při této činnosti si uživatelky popíjely kávu a poslouchaly své oblíbené písničky. Zahradní terapie se jim velmi líbila.

Zahrada4