Prosinec 2019

VÁNOČNÍ POSEZENÍ S DOBROVOLNÍKY

Po roce tu máme opět tradiční, společné setkání dobrovolníků Adry s uživateli. Sešli jsme se společně v hojném počtu, spolu si zavzpomínali na celoroční setkávání a poseděli u dobrého občerstvení s kávou. Popovídali jsme si o adventu a vánočních zvycích.

Aktivizační pracovnice připravily šišky a pomůcky pro výrobu vánočních ozdob. Dobrovolníci pomáhali seniorům s výrobou, práce jim šla pěkně od ruky a výrobky se povedly.

K dobré náladě nám zahrál na kytaru pan Januszek. Čas strávený v příjemně tvůrčím a pohodovém duchu utekl velice rychle, ani se nám nechtělo odcházet domů.

Těšíme se na další příjemná setkávání.

 dobrov1   

dobrov2

dobrov3  

 dobrov5

dobrov41

 

 VÁNOČNÍ VEČÍREK S ŽIVOU HUDBOU NA SLUŽBĚ DS-A

Dne 12. 12. 2019 se uskutečnil vánoční večírek s živou hudbou na službě DS-A. Zahrát na kytaru a zazpívat nám přišli manželé Pifkovi, kteří také předali uživatelům drobný dárek. Při téhle příležitosti jsme rozdali uživatelům i dárečky od Ježíškových vnoučat. Akce byla velmi zdařilá a všem se moc líbila.

 večírek 1  

večírek 2

 večírek 3

 

Fotbalové utkání MFK KARVINÁ a SIGMA OLOMOUC

Něco málo přes 2400 diváků a naši uživatelé mezi nimi přišli podpořit fotbalisty MFK Karviná při zápase se Sigmou Olomouc. Fandilo se co síly stačily, bylo to bojovné utkání z obou stran, které nakonec skončilo remízou 1:1. Skvělá atmosféra, nebe zbarvené do ruda a nezapomenutelný zážitek si odnesli pánové p. Jiří Ujma , p. Zdeněk Vitošek, p.Bronislav Durczok a dáma p. Libuše Golasovská. 

Chtěli bychom touto cestou poděkovat firmě RON SOFTWARE, která nám zapůjčila auto pro přepravu našich uživatelů na fotbalový zápas. Velký dík patří panu Danielovi Owczarzemu a panu Lukáši Ryškovi, který zapůjčené auto řídil. DĚKUJEME.

Poděkování našich uživatelů patří i zaměstnancům, kteří je ve svém volném čase na fotbalový zápas doprovázeli :-).

 fotbal 1 

fotbal 2

 fotbal 3

  

VÁNOCE BEZ HRANIC

Základní a Mateřská škola Družby v Karviné, třída 3.C si pro naše seniory připravila vánoční setkání kytarového souboru ve spolupráci s klarinetistkou a akordeonistkou. Vystoupili žáci Základní umělecké školy Bedřicha Smetany, kteří nám zahráli na kytary naše oblíbené vánoční koledy. Klienti sociálně terapeutické dílny Slezské diakonie EFFATHA vyrobili nádherné dárečky pro naše seniory, které po skončení koncertu, předaly děti zakladní školy Družba. Tato akce se uživatelům moc líbila, někteří se připojili zpěvem koled a potom odměnili učinkující velkým potleskem.

bez hranic 1  

bez hranic 3

bez hranic 2

 

VÁNOČNÍ PEČENÍ

Máme tady zase po roce nejkrásnější svátky a s nimi spojené krásné tradice.

V reminiscenční místnosti jsme společně připravovali, váleli, vykrajovali a pekli perníčky a linecké cukroví.  Poslouchali jsme koledy a popíjeli čaj s griotkou. Uživatelé oddělení DZR-A a DZR-B spolu příjemně strávili čas vánočního pečení. Příští týden se těšíme na další společné posezení, kdy budeme slepovat linecké a zdobit perníčky.

 Cukroví 1 

Cukroví 2

Cukroví 3

  

MIKULÁŠSKÉ VYSTOUPENÍ MŠ VILÍK

V pátek 6. 12. 2019 nás navštívily děti z mateřské školky Vilík. Připravily si pro nás krásné mikulášské vystoupení plné veselých písniček a básniček. Děti pro uživatele donesly z papíru vyrobeného Mikuláše, čerta a anděla. Vystoupení dětí se všem moc líbilo a těší se na další návštěvu.

Mikuláš Vilík 1  

Mikuláš Vilík 2

   Mikuláš Vilík 4  

Mikuláš Vilík 3

 

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA TROCHU JINAK

Mikulášská atmosféra zavládla naším Domovem dne 4. 12. 2019, když mezi naše seniory zavítal Mikuláš, čert a anděl. Pod maskami se skrývali fotbalisté z MFK Karviná – David Gula, Petr Galuška a Jan Moravec. Kromě sváteční nálady a spousty dárečků nadělili našim uživatelům i volné lístky na nedělní utkání se Sigmou Olomouc. Na své si přišli hlavně pánové, když se mohli setkat tváří v tvář s hvězdami fotbalu, které pravidelně sledují v televizi.

A na to, jak to všechno probíhalo, se můžete podívat na tomto odkazu:

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000018496/adventni-cas-travi-fotbaliste-mfk-i-jinak-nez-na-hristi

  

Fotbalisté 4  

Fotbalisté 1

Fotbalisté 2

 

CANISTERAPIE NA SLUŽBĚ DS-A, DS-B

Canisterapií se rozumí léčebný kontakt psa a člověka. Pes už svou přítomností dokáže vyvolat dobrou náladu všude tam, kde je jí nedostatek. A o tom, že úsměv léčí, není pochyb. Ale už dávno to není jen o radosti, kterou psi lidem přináší. Canisterapie může mít formu individuální nebo kolektivní. A naši uživatelé se na pejsky vždycky moc těší.

Canis 1   

Canis 2

Canis 3

  

ZDOBENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU NA SLUŽBĚ DS -A

Blíží se nám Vánoce a konec roku a nastal čas nazdobit vánoční stromek, který zdobí prostranství na naší službě. Do strojení stromku se zapojili i uživatelé, kteří vzpomínali na své rodiny, jak kdysi zdobili stromeček doma. K poslechu nám hrály vánoční písně, které jsme si společně zazpívali. Vánoce jsou svátky pohody a klidu a my jsme rádi, že si vánoční tradice společně užijeme.

stromek 1