Září 2019

ROZLOUČENÍ S LÉTEM

Dne 18.9.2019 se velké jídelně konala akce s názvem „Rozloučení s létem“ a my jsme si pro naše uživatele připravili společnou Canisterapii s dětmi z MŠ Vilík. Paní Canisterapeutka se představila se třemi pejsky. Nejmladší se jmenoval Lóbanec a byl nejsmělejší. Všem rozdával na podrav pusinky. Děti nejdříve sbíraly odvahu, protože pejsci byli docela velcí, ale nakonec i s pomocí našich seniorů se velmi rychle všichni skamarádili. Akce byla velmi zdařilá všichni jsme si ji moc užili.

 

rozloučení1

rozloučení2

 

 

TVŮRČÍ DÍLNA

Každý pátek se naše aktivizační pracovnice věnují tvůrčí činnosti, do které se snaží zapojovat i uživatelé ze všech části služeb. Někteří šikovní uživatelé přidají ruku k dílu nebo jen sledují dění v tvůrčí dílně. Výrobky se pak používají na různé výstavy, jarmarky nebo workshopy a jsou určeny i k prodeji.

dílny1

dílny2

dílny3

 

SPORTOVNÍ DEN

Čtvrteční den se v naší jídelně uskutečnilo sportovní dopoledne. Uživatelům jsme nabídli čtyři různá stanoviště, kde si mohli zkusit štěstí hodem kostkou, procvičit paměť s geometrickými tvary, vyzkoušet si poznávání malých předmětů pouze svým hmatem a na závěr náš oblíbený mamlas, který má u uživatelů velký úspěch. Gratulujeme vítězům a těšíme se na příští společné dopoledne.

sport1

sport2

sport3

sport4

OSLAVA NAROZENIN

V září oslavila své životní jubileum p. Magierová. Na denní místnosti se sešli zaměstnanci Nového domova, p.o. i s uživateli a všichni společně jsme oslavenkyni pogratulovali a předali malé dárečky s kyticí.

narozeniny1

narozeniny2

 

NÁCVIK JEMNÉ MOTORIKY A PAMĚTI

Dnes jsme se věnovali nácviku jemné motoriky a procvičování paměti. Byly použity geometrické tvary, navlékaly se korálky, které nám posloužily i k rozeznávání barev.

Motorika1

Motorika2

 

MUZIKOTERAPIE

 Co k tomu dodat - spousta krásných zážitků a možnost osahat si, někdy až nezvyklé, hudební nástroje. V našem Domově hodně oblíbená aktivita.

Muzikoter1

muzikoter2

muzikoter3

muzikoter4

 

PROMÍTÁNÍ FILMU NA PŘÁNÍ                                         

Krásný film podle pravdivé životní události pod názvem NEDOTKNUTELNÍ mohli shlédnout naší uživatelé na oddělení  DS-A. Tento film v nás zanechal plno krásných dojmů i nesmazatelných pocitů. Uživatelé, kteří film shlédli, byli nadšení. Přineslo jim to jiný pohled na svět ohledně svého zdraví a také, jak je důležité mít okolo sebe lidi, na kterých nám záleží, a máme je rádi.

Film DS A

 

POSEZENÍ NA ZAHRADĚ 

Za pěkného zářijového počasí jsme s uživateli navštívili zahradu v bytovém domě, kterou budeme rádi využívat po celou dobu rekonstrukce Nového domova, p.o. Je velmi pěkná, dobře udržovaná, plná krásných květin a bylinek. Jsou zde také umístěny posilovací stroje pro seniory, které jsme s uživateli vyzkoušeli a protáhli si svaly. Nebylo to vůbec jednoduché, ale zaťali jsme zuby a s trochou vůle zvládli udělat celé kolečko.

Zahrada 1

Zahrada 2

Zahrada 3

Zahrada 4