Duben 2020

TÝDEN PLNÝ RADOSTÍ

Tento týden byl pro naše uživatele plný radostí. Moravskoslezský kraj zapůjčil našemu Domovu tablety s předplacenou datovou kartou, díky nímž můžeme pro naše uživatele realizovat i videohovory s jejich rodinami a blízkými. Velkého překvapení jsme se dočkali i od fotbalových fanoušků, kteří dovezli pro naše uživatele minerální vody, džusy a sladkosti, díky kterým si mohou zpříjemnit dlouhé chvíle v uzavření na svých pokojích. Poděkování se dostalo i personálu od rodin, za práci a vytrvalost v této těžké době. DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU!

Ultras Karviňáci

SPOLEČNÁ VYCHÁZKA DO ZAHRADY

V odpoledních hodinách trávíme čas individuálními procházkami v naši domovské zahradě. Tentokrát nám počasí nám přálo a sluníčko hřálo. Našim uživatelům je venku velmi příjemně. Tyto vycházky jim vždy zvednou náladu.

zahrada1  zahrada2 

 

POJÍZDNÁ PRODEJNA NA SLUŽBĚ DS-A

Oblíbenou pojízdnou prodejnu jsme uskutečnili na zelený čtvrtek. Uživatelé si mohli vybrat z různých druhů sladkostí, které mají rádi. O tenhle prodej je velký zájem, a proto je na naší službě oblíbený.

prodejna

 

JSME NA POKOJÍCH…DS-B

I v době pandemie COVIDU–19, si tady v našem Domově žijeme a  snažíme se nějakým způsobem zpříjemnit a spestřit den uživatelům, pobývajícím na pokojích. Jinými slovy vymýšlíme různé činnosti, byť jen rozhovory, vypít si s nimi šálek dobré kávy, přečíst dopis od rodiny, potěšit obrázkem zaslaným dětmi z domovů, hraním společenských her, či procvičováním paměti.  Těch činností je spousta. Ke každému se snažíme přistupovat individuálně.

Musíme akceptovat tuto zlou dobu a věříme, že tato hrozba pomine co nejdříve.

pokoj1   pokoj2 

pokoj4  pokoj3

 

SPONZORSKÝ DAR  – DORTY OLLIES

Dort je hvězdou každé oslavy! Ať už slavíte narozeniny, zasnoubení, svatbu či jinou radostnou událost, dort by jednoduše neměl chybět. My jsme dostali dorty z cukrárny Ollies, a to díky projektu Daruj dort zdravotníkům.

dort1  dort3 

dort2

dort4

 

NAŠE VELIKONOCE

Zelený čtvrtek jsme s uživateli strávili tematickým povídáním o Velikonocích. Kromě povídání jsme také četli pohlednice od rodin a prohlíželi si kreslené obrázky od dětí, které nám v této nelehké době zaslaly. Celý den nám zpříjemnila pojízdná kavárnička plná sladkostí.

detaš5  detaš6

detaš7  detaš8

detaš9

detaš11

detaš12

 

JAK SE ŽIJE NA DETAŠOVANÉM PRACOVIŠTI                      

Naši uživatelé nadále nevycházejí z pokojů, a když, tak pouze pouze s rouškami, které jsme ušili s jejich nápomocnou rukou na pokojích. Docházíme za nimi přímo na pokoj. Mimo šití také procvičujeme jemnou motoriku rukou, donášíme jim denní tisk a časopisy nebo se provádí dotyková terapie.

detaš1  detaš2

detaš3  detaš4

    

INDIVIDUÁLNÍ AKTIVIZACE NA SLUŽBĚ DS-B

Mimořádná opatření kvůli COVID–19 jsme přijali i v našem Domově a přizpůsobili jsme tomu i každodenní aktivity. Cílem je zamezit střetávání mezi uživateli na denních místnostech a zabránit tak nákaze, která je hrozbou pro nás pro všechny.

Individuální aktivizace jsou pravidelnou součástí života uživatelů, kteří si nepotrpí na skupinové aktivizace. Proto jsme to pojali s klidem a profesionalitou - týmovou spolupráci. Zapojují se i rodinní příslušníci, a to posíláním emailů, dopisů, telefonními rozhovory. Také se zapojili dobrovolníci, děti z řad studentů a jiní.

Uživatelům předčítáme dopisy, noviny apod. Hovoříme s nimi o vzniklé situaci, trénujeme paměť formou lušťovek, vybarvováním obrázků, hraním společenských her, ručními pracemi a dalšími činnostmi.

dsb1  dsb2

dsb3

 

TRÉNINK PAMĚTI NA SLUŽBĚ DS–A

Kvůli opatření COVID-19 probíhají aktivity individuálně na pokojích uživatelů, samozřejmě dle jejich přání, schopností a možností. Uživatel má vždy právo nabízenou aktivitu odmítnout. Oblíbenou aktivitou na službě DS–A  na procvičování paměti je luštění křížovek v podobě osmisměrek nebo sudoku.

paměť1

paměť2

paměť3

 

NA SLUŽBĚ DZR-D SE STÁLE ŠIJE, ALE…

Stále se šijí roušky, přesto si najdeme na naše uživatele čas a povídáme si na pokojích. Třeba o nynější situaci u nás i ve světě, ale i o normálním chodu života. Užíváme si ho třeba manikúrou, posezením u kávy nebo si zacvičíme či sledujeme nový program ČT3.

rozcvička1  

rozcvička2  manikura1

Posezení u kávy1

Posezení u kávy2  společenské hry1