Odborné praxe, stáže

Pro zájemce o odbornou praxi nebo odbornou stáž
v Novém domově, příspěvkové organizaci

Bezplatnou praxi může absolvovat student školy nebo vzdělávací instituce, se kterou má Nový domov, příspěvková organizace podepsanou rámcovou nebo individuální smlouvu o zabezpečení odborné praxe.
Student (praktikant) si podá písemnou formou žádost o umožnění výkonu odborné praxe v Novém domově, příspěvkové organizaci a to nejpozději 14 kalendářních dnů před jejím plánovaným zahájením.

Žádost je možné podat:

  • písemně na adresu:   Nový domov, příspěvková organizace
                                          U Bažantnice 1564/15
                                          Nové Město, 735 06 Karviná
  • formou e-mailu na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • osobně u Mgr. Heleny Waclawikové, vedoucí pro kvalitu a sociální práci - tel. 734 645 394, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Po přijetí písemné žádosti bude praktikant kontaktován vedoucí pro kvalitu a sociální práci s termínem návrhu osobního setkání. 

V případě kladného dojednání a domluvení praxe zajistí student ve spolupráci s vysílající školou Smlouvu o výkonu praxe.

  • smlouvu podepisuje ředitel Domova před nástupem studenta k výkonu praxe
  • smlouva je zaevidována prostřednictvím sekretariátu

 

Pro zájemce o stáž

Před absolvováním odborné jednodenní bezplatné stáže v Novém domově, příspěvkové organizaci, podává student Žádost o absolvování odborné stáže a zašle ji na adresu zařízení nebo e-mailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Zpravidla do 7 kalendářních dnů je studentovi zaslána zpětná vazba o schválení/neschválení Žádosti o absolvování jednodenní odborné stáže.

Odbornou stáž lze absolvovat i na základě uzavřené Dohody o recipročních stážích mezi zařízeními poskytující sociální služby.