Zpráva o činnosti organizace

Vážení přátelé,

přicházíme se zprávou o činnosti naší organizace za rok 2021. V historii naší organizace se určitě zařadí mezi ty roky náročnější. Rok to byl nelehký, plný výzev. Byť pravdou je, že každá doba má dost svých starostí.

Největšími tématy, které ovlivnily chod celého domova, byla pokračující pandemie a k tomu mnohem radostnější událost a to zprovoznění rekonstruované a přistavené budovy D. Obě věci však velmi náročné.

Díky velkému nasazení všech, obětavosti personálu, trpělivosti našich uživatelů a velkému pochopení i důslednosti jejich rodin a přátel jsme v uplynulém roce dokázali udržet pandemickou nákazu pod kontrolou. Jistě pomohlo i brzké proočkování uživatelů i pracovníků. Každému, kdo jakkoliv přispěl, patří mé i naše společné poděkování. Našli jsme řadu i moderních způsobů, jak pomocí nových technologií zvýšit bezpečnost prostředí. V domově tak máme sice neviditelný, ale funkční nano nástřik schopný čistit vzduch od různých virů a jiných patogenů. Místy můžete vidět desinfekční modré světlo nebo čističky vzduchu vyvinuté pro americký kosmický výzkum.

Spolu s dokončením a dovybavením budovy D jsme zvýšili naši celkovou kapacitu tak, že poskytujeme služby 191 klientům. Celý rok tak byl velmi náročný, protože kromě zvykání si na nové prostředí k nám přibylo rovněž mnoho nových kolegů a uživatelů služby. Takže spoustu výzev do mezilidských pracovních i osobních vztahů. Jsem rád, že se celou službu podařilo ukotvit a stabilizovat.

Přes všechnu nepřízeň pandemie i organizačních starostí se zaběhnutím nové části služby jsme však společně celý rok hledali menší i větší příležitosti, jak zpestřit všední dny. V době krizových opatření jsme se scházeli a bavili po jednotlivých službách. Léto však už bylo společné, provoněné nejen zahradou, ale i třeba grilováním. Nová terasa žila dennodenně až do pozdního podzimu. Při dodržení všech opatření jsme se i vrátili k celodomovským akcím, takže se na živo zpívalo třeba s Duo Jamaha nebo hýřilo při vinobraní.

Jednoduše tu jsme byli, jsme a zůstáváme pro ty, kterým nabízíme naši pomoc a podporu. Za všech okolností! Usilujeme o to, aby se Nový domov stal skutečně domovem pro všechny, kteří k nám přicházejí a život u nás tak byl důstojný, aktivní, plný přijetí a podpory. Děkuji všem, kteří s námi tuto cestu sdílí nebo jsou nám ku pomoci.

Srdečně a s úctou

Daniel Rychlik

ředitel

 

Zpráva o činnosti za rok 2022

Zpráva o činnosti za rok 2021

Zpráva o činnosti za rok 2020

Zpráva o činnosti za rok 2019

Zpráva o činnosti za rok 2018

Zpráva o činnosti za rok 2017

Zpráva o činnosti za rok 2016

Zpráva o činnosti za rok 2015

Zpráva o činnosti za rok 2014

Zpráva o činnosti za rok 2013

Zpráva o činnosti za rok 2012