Jak se u nás žije

 

Aktuální informace o dění v našem Domově najdete na našich facebookových stránkách:

Nový domov, příspěvková organizace | Facebook

TÝDEN PLNÝ RADOSTÍ

Tento týden byl pro naše uživatele plný radostí. Moravskoslezský kraj zapůjčil našemu Domovu tablety s předplacenou datovou kartou, díky nímž můžeme pro naše uživatele realizovat i videohovory s jejich rodinami a blízkými. Velkého překvapení jsme se dočkali i od fotbalových fanoušků, kteří dovezli pro naše uživatele minerální vody, džusy a sladkosti, díky kterým si mohou zpříjemnit dlouhé chvíle v uzavření na svých pokojích. Poděkování se dostalo i personálu od rodin, za práci a vytrvalost v této těžké době. DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU!

Ultras Karviňáci

 BAZÁLNÍ STIMULACE NA ODDĚLENÍ DS- B

Koncept Bazální stimulace by měl být samozřejmostí u všech poskytovatelů služeb sociální péče, kteří chtějí poskytovat službu kvalitně a vytvářet také podmínky pro kvalitní život svých uživatelů. Zejména u osob se zdravotním postižením a seniorů trpících demencí je Bazální stimulace zásadním předpokladem pro kvalitní péči. I naše oddělení využívá tohoto konceptu a má již spousty proškolených zaměstnanců.

 BS1   BS2

BS3   BS4

BS5   BS6

NÁKUPY

Uzavřením Nového domova se nám omezily návštěvy rodin a známých. Jsme rádi, že nám aktivizační pracovnice zajistí drobné nákupy, ve kterých najdeme vše potřebné, ale i něco na čtení a mlsání.

Jak to nyní u nás chodí se můžete podívat v reportáži na TV Polar:

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000019725/v-karvinskem-novem-domove-zavedli-pojizdnou-prodejnu

 

prodejna

PESTRÝ VYDAŘENÝ TÝDEN

Pro nepřízeň počasí jsme tento týden pojali filmově a tvořivě. Uživatelé shlédli nové filmy „Bezva ženská na krku“ a „Terroristka“ s oblíbenou Ivou Janžurovou. Našel se prostor pro vyrábění, kde byly uživatelky velice nápomocné. Jelikož bylo vidět, že je na denní místnosti veselo, projevil zájem pozdravit se s uživateli obyvatel z bytového domu a zahráli si společně oblíbené karty. Byl to opravdu pestrý a vydařený týden.

týden1  týden2

týden3  týden4